Abram Quilt Collection - Eggshell
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Bedroom Abram Quilt Collection - Eggshell is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Hand-quilted fabric for a textural, two-tone striped design, this set piece offers a relaxed, inviting appeal that effortlessly complements most styles. The soft, neutral hue gives this piece additional versatility to suit any color palette.
Height: 96"
Width: 108"
Depth: 0.38"
Weight: 8.75 lbs
Width: 108"
Depth: 0.38"
Weight: 8.75 lbs
Material: 50% Linen/50% Cotton
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: V240020
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Abram Quilt Collection - Eggshell
| SKU | V240020 |
| Type | Accessories |
| Category | Bedroom |
| Material | 50% Linen/50% Cotton |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Hand-quilted fabric for a textural, two-tone striped design, this set piece offers a relaxed, inviting appeal that effortlessly complements most styles. The soft, neutral hue gives this piece additional versatility to suit any color palette. |
| Height | 96" |
| Width | 108" |
| Depth | 0.38" |
| Weight | 8.75 lbs |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0