Arcadia Duvet Cover - Charcoal
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Bedroom Arcadia Duvet Cover - Charcoal is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: A soft cotton linen blend and 1" flange edge give this piece a polished, minimalist look that enhances any design. From an industrial loft to a rustic farmhouse retreat, this collection offers the versatility and timelessness to complement any space. Pre shrunken and washed for softness, this staple collection is a must-have for any room.
Height: 94"
Width: 108"
Depth: 0.13"
Weight: 4.29 lbs
Width: 108"
Depth: 0.13"
Weight: 4.29 lbs
Color: Charcoal
Color Family: White, Dove Gray, Charcoal
Color Family: White, Dove Gray, Charcoal
Material: Cotton Linen Blend
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: V200010
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Arcadia Duvet Cover - Charcoal
| SKU | V200010 |
| Type | Accessories |
| Category | Bedroom |
| Material | Cotton Linen Blend |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | A soft cotton linen blend and 1" flange edge give this piece a polished, minimalist look that enhances any design. From an industrial loft to a rustic farmhouse retreat, this collection offers the versatility and timelessness to complement any space. Pre shrunken and washed for softness, this staple collection is a must-have for any room. |
| Height | 94" |
| Width | 108" |
| Depth | 0.13" |
| Weight | 4.29 lbs |
| Color | Charcoal |
| Color Family | White, Dove Gray, Charcoal |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0