Blue Forest Painting 48x72 by Buddy
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Blue Forest Painting 48x72 by Buddy is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Blue Fores by Buddy Whitlock captures a tranquil landscape in ethereal hues of soft blue and earthy tones, evoking a sense of peace and wonder. This artwork is framed in a thick oak natural shadow frame, complementing its serene palette.
Height: 72"
Width: 48"
Depth: 3"
Weight: 40 lbs
Width: 48"
Depth: 3"
Weight: 40 lbs
Material: Art Board, Poly Fiber Frame
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 560077683636TONS
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Blue Forest Painting 48x72 by Buddy
| SKU | 560077683636TONS |
| Type | Art |
| Category | Accessories |
| Material | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Blue Fores by Buddy Whitlock captures a tranquil landscape in ethereal hues of soft blue and earthy tones, evoking a sense of peace and wonder. This artwork is framed in a thick oak natural shadow frame, complementing its serene palette. |
| Height | 72" |
| Width | 48" |
| Depth | 3" |
| Weight | 40 lbs |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0