Carter Shag Rug - Dark Gray
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Carter Shag Rug - Dark Gray is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: A premium soft blend of cotton and polyester gives this rug a light sheen and plush feel, making for the perfect touch of luxury to any space.
Height: 2"
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 8.4 lbs
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 8.4 lbs
Color: Dark Gray
Color Family: Taupe, Ivory, Dark Gray
Color Family: Taupe, Ivory, Dark Gray
Material: 80% Polyester, 20% Cotton / Cotton Canvas Backing
SKU: 30025920
Category: Accessories
Type: Rugs
Category: Accessories
Type: Rugs
Carter Shag Rug - Dark Gray
| SKU | 30025920 |
| Type | Rugs |
| Category | Accessories |
| Material | 80% Polyester, 20% Cotton / Cotton Canvas Backing |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | A premium soft blend of cotton and polyester gives this rug a light sheen and plush feel, making for the perfect touch of luxury to any space. |
| Height | 2" |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| Weight | 8.4 lbs |
| Color | Dark Gray |
| Color Family | Taupe, Ivory, Dark Gray |
View Comparison
0