Citrus Painting Art by Buddy Whitlock
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Citrus Painting Art by Buddy Whitlock is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: A burst of energy and vibrancy defines the Citrus Canvas Art, where lively hues meet an abstract dance of brushwork. Framed in a black gallery frame, it brings a refreshing vitality to spaces that celebrate bold artistic statements.
Height: 80"
Width: 40"
Depth: 2"
Weight: 22 lbs
Width: 40"
Depth: 2"
Weight: 22 lbs
Material: Canvas, Black Gallery Frame
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 56007485C
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Citrus Painting Art by Buddy Whitlock
| SKU | 56007485C |
| Type | Art |
| Category | Accessories |
| Material | Canvas, Black Gallery Frame |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | A burst of energy and vibrancy defines the Citrus Canvas Art, where lively hues meet an abstract dance of brushwork. Framed in a black gallery frame, it brings a refreshing vitality to spaces that celebrate bold artistic statements. |
| Height | 80" |
| Width | 40" |
| Depth | 2" |
| Weight | 22 lbs |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0