Durant Solid Wood Rectangle Console Table
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Living Room Durant Solid Wood Rectangle Console Table is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: The Durant Occasional Set features sustainable reclaimed pine with FSC certification, combining a modern concrete-inspired surface with industrial detailing. Its clean lines and durable construction make it a versatile choice for stylish and functional living spaces.
Height: 30"
Width: 72"
Depth: 20"
Weight: 118 lbs
Width: 72"
Depth: 20"
Weight: 118 lbs
Color: Carbon Black/Weathered Cement
Color Family: Carbon Black/Weathered Cement, Antique White/Distressed Brown
Color Family: Carbon Black/Weathered Cement, Antique White/Distressed Brown
Material: Concrete Laminate,Reclaimed Pine
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 51031239
Category: Living Room
Type: Tables, Console Tables
Category: Living Room
Type: Tables, Console Tables
Durant Solid Wood Rectangle Console Table
| SKU | 51031239 |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Material | Concrete Laminate,Reclaimed Pine |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | The Durant Occasional Set features sustainable reclaimed pine with FSC certification, combining a modern concrete-inspired surface with industrial detailing. Its clean lines and durable construction make it a versatile choice for stylish and functional living spaces. |
| Height | 30" |
| Width | 72" |
| Depth | 20" |
| Weight | 118 lbs |
| Color | Carbon Black/Weathered Cement |
| Color Family | Carbon Black/Weathered Cement, Antique White/Distressed Brown |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0