Indoor/Outdoor Augusta Rug - Stone Gray
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Indoor/Outdoor Augusta Rug - Stone Gray is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Handwoven in a classic herringbone pattern, this rug offers exceptional durability to any indoor or outdoor space. Fringed ends add texture and visual interest. Available in multiple sizes and colors, choose the ideal fit for your space and enjoy long-lasting beauty and wear.
Height: 0.3"
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 2 lbs
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 2 lbs
Color: Stone Gray
Color Family: Navy, Charcoal, Dune, Stone Gray
Color Family: Navy, Charcoal, Dune, Stone Gray
Material: 100% Polypropylene
SKU: 30131930
Category: Accessories
Type: Rugs
Category: Accessories
Type: Rugs
Indoor/Outdoor Augusta Rug - Stone Gray
| SKU | 30131930 |
| Type | Rugs |
| Category | Accessories |
| Material | 100% Polypropylene |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Handwoven in a classic herringbone pattern, this rug offers exceptional durability to any indoor or outdoor space. Fringed ends add texture and visual interest. Available in multiple sizes and colors, choose the ideal fit for your space and enjoy long-lasting beauty and wear. |
| Height | 0.3" |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| Weight | 2 lbs |
| Color | Stone Gray |
| Color Family | Navy, Charcoal, Dune, Stone Gray |
View Comparison
0