Indoor/Outdoor Banning Rug - Sand
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Indoor/Outdoor Banning Rug - Sand is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: With the classic appeal of a geometric diamond pattern, this rug grounds any space with a timeless look that transcends any style. Neutral hues effortlessly complement any color scheme with warmth and versatility. Handwoven for an artisanal look, this polypropylene rug suits indoor and outdoor spaces with long lasting beauty and durability.
Height: 0.3"
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 1.5 lbs
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 1.5 lbs
Color: Sand
Color Family: Sand, Pebble Gray, Charcoal
Color Family: Sand, Pebble Gray, Charcoal
Material: 100% Polypropylene
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 30131950
Category: Accessories
Type: Rugs
Category: Accessories
Type: Rugs
Indoor/Outdoor Banning Rug - Sand
| SKU | 30131950 |
| Type | Rugs |
| Category | Accessories |
| Material | 100% Polypropylene |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | With the classic appeal of a geometric diamond pattern, this rug grounds any space with a timeless look that transcends any style. Neutral hues effortlessly complement any color scheme with warmth and versatility. Handwoven for an artisanal look, this polypropylene rug suits indoor and outdoor spaces with long lasting beauty and durability. |
| Height | 0.3" |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Color | Sand |
| Color Family | Sand, Pebble Gray, Charcoal |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0