Indoor/Outdoor Sonora Rug - Black/Ivory
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Indoor/Outdoor Sonora Rug - Black/Ivory is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Choose sustainability with this classic rug featuring both a diamond and lattice pattern. Woven from 100% recycled fibers, this rug brings bold color statements making it equally beautiful in an indoor or outdoor setting.
Height: 0.4"
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 5 lbs
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 5 lbs
Color: Black/Ivory
Color Family: Terracotta/Ivory, Green/Ivory, Black/Ivory
Color Family: Terracotta/Ivory, Green/Ivory, Black/Ivory
Material: 100% Recycled Polyester
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 30132300
Category: Accessories
Type: Rugs
Category: Accessories
Type: Rugs
Indoor/Outdoor Sonora Rug - Black/Ivory
| SKU | 30132300 |
| Type | Rugs |
| Category | Accessories |
| Material | 100% Recycled Polyester |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Choose sustainability with this classic rug featuring both a diamond and lattice pattern. Woven from 100% recycled fibers, this rug brings bold color statements making it equally beautiful in an indoor or outdoor setting. |
| Height | 0.4" |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| Weight | 5 lbs |
| Color | Black/Ivory |
| Color Family | Terracotta/Ivory, Green/Ivory, Black/Ivory |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0