Laguna Solid Wood 4Dr Buffet - Natural Maple
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Dining Room Laguna Solid Wood 4Dr Buffet - Natural Maple is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Fresh and inspiring, the Laguna evokes California casual with each detail. Subtle curves and built-in drawer pulls create a simplistic design, while solid mango wood in a soft butternut finish pairs dreamy storage with a modern yet timeless appeal.
Height: 34"
Width: 68"
Depth: 20"
Weight: 190 lbs
Width: 68"
Depth: 20"
Weight: 190 lbs
Color: Natural Maple
Material: Mango Wood
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 52010997
Category: Dining Room
Type: Cabinets, Buffet Cabinets
Category: Dining Room
Type: Cabinets, Buffet Cabinets
Laguna Solid Wood 4Dr Buffet - Natural Maple
| SKU | 52010997 |
| Type | Cabinets |
| Category | Dining Room |
| Material | Mango Wood |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Fresh and inspiring, the Laguna evokes California casual with each detail. Subtle curves and built-in drawer pulls create a simplistic design, while solid mango wood in a soft butternut finish pairs dreamy storage with a modern yet timeless appeal. |
| Height | 34" |
| Width | 68" |
| Depth | 20" |
| Weight | 190 lbs |
| Color | Natural Maple |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0