Layne Solid Wood Square End Table - True Natural
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Living Room Layne Solid Wood Square End Table - True Natural is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: The Layne End Table features a sleek oak wood veneer construction with a stylish plinth base and a modern, minimalistic design. Its sophisticated yet simple lines and timeless appeal make it a versatile addition to any living room or lounge area.
Height: 22"
Width: 20"
Depth: 20"
Weight: 35.3 lbs
Table Top Thickness: 18"-Table Clearance From Floor: 2"
Width: 20"
Depth: 20"
Weight: 35.3 lbs
Table Top Thickness: 18"-Table Clearance From Floor: 2"
Color: True Natural
Color Family: Milk White, Light Brown, True Natural
Color Family: Milk White, Light Brown, True Natural
Material: Oak Veneer, Oak Wood
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 51031402
Category: Living Room
Type: Tables, End Tables
Category: Living Room
Type: Tables, End Tables
Layne Solid Wood Square End Table - True Natural
| SKU | 51031402 |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Material | Oak Veneer, Oak Wood |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | The Layne End Table features a sleek oak wood veneer construction with a stylish plinth base and a modern, minimalistic design. Its sophisticated yet simple lines and timeless appeal make it a versatile addition to any living room or lounge area. |
| Height | 22" |
| Width | 20" |
| Depth | 20" |
| Weight | 35.3 lbs |
| Color | True Natural |
| Color Family | Milk White, Light Brown, True Natural |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0