Marley Fabric Swivel Chair
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Bernhardt Living Room Marley Fabric Swivel Chair is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: The Marley swivel chair has a sharply modern style defined by bold and curving lines. The tight back upholstery offers deep comfort and smoothly pivots on a 360-degree movement. The wood base is available in any cerused upholstery finish.
Height: 31.00"
Width: 27.50"
Depth: 36.25"
Seat Depth: 24.00"
Specifications: Deeply defined lines give this swivel chair a sharply modern style.
Width: 27.50"
Depth: 36.25"
Seat Depth: 24.00"
Specifications: Deeply defined lines give this swivel chair a sharply modern style.
Features: Modern styleTight back and seatSwivel mechanism hidden by cerused wood base in choice of select finishesSpecifications subject to change without notice
Finish: Portobello Cerused Finish
Fabric: 1273-002 Fabric
Fabric: 1273-002 Fabric
Disclaimer: Due to differences in screen resolutions, the fabrics and finishes displayed may vary from the actual fabric and finish colors.
Collection: Bernhardt Living
SKU: B4713S
Category: Living Room
Type: Chairs
SKU: B4713S
Category: Living Room
Type: Chairs
Marley Fabric Swivel Chair
| SKU | B4713S |
| Type | Chairs |
| Category | Living Room |
| Collection | Bernhardt Living |
| Brand | Bernhardt |
| Product Description | The Marley swivel chair has a sharply modern style defined by bold and curving lines. The tight back upholstery offers deep comfort and smoothly pivots on a 360-degree movement. The wood base is available in any cerused upholstery finish. |
| Height | 31.00" |
| Width | 27.50" |
| Depth | 36.25" |
| Seat Depth | 24.00" |
| Specifications | Deeply defined lines give this swivel chair a sharply modern style. |
| Features | Modern styleTight back and seatSwivel mechanism hidden by cerused wood base in choice of select finishesSpecifications subject to change without notice |
| Finish | Portobello Cerused Finish |
| Fabric | 1273-002 Fabric |
| Disclaimer | Due to differences in screen resolutions, the fabrics and finishes displayed may vary from the actual fabric and finish colors. |
View Comparison
0