Mason Duvet Collection - White
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Bedroom Mason Duvet Collection - White is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: A simple striped waffle pattern provokes textures and depth in this cotton duvet collection. Perfect for layering, elevate a room with causal comfort and relaxed heirloom style. The hidden button closure provides a clean finished look while the corner ties allow for a secure insert without any shifting.
Height: 94"
Width: 108"
Depth: 0.13"
Weight: 13 lbs
Width: 108"
Depth: 0.13"
Weight: 13 lbs
Color: Cloud
Material: 100% Cotton
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: V230038
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Mason Duvet Collection - White
| SKU | V230038 |
| Type | Accessories |
| Category | Bedroom |
| Material | 100% Cotton |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | A simple striped waffle pattern provokes textures and depth in this cotton duvet collection. Perfect for layering, elevate a room with causal comfort and relaxed heirloom style. The hidden button closure provides a clean finished look while the corner ties allow for a secure insert without any shifting. |
| Height | 94" |
| Width | 108" |
| Depth | 0.13" |
| Weight | 13 lbs |
| Color | Cloud |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0