Mini Boucle Rug - Natural
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Mini Boucle Rug - Natural is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Grounded and adored, this staple rug design showcases the best of jute in a small woven textured design. Durable and made for medium traffic, the Mini Boucle rug design is as versatile as its jute fibers.
Height: 0.8"
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 10 lbs
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 10 lbs
Color: Natural
Color Family: Ivory, Natural
Color Family: Ivory, Natural
Material: 100% Jute
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 30088210
Category: Accessories
Type: Rugs
Category: Accessories
Type: Rugs
Mini Boucle Rug - Natural
| SKU | 30088210 |
| Type | Rugs |
| Category | Accessories |
| Material | 100% Jute |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Grounded and adored, this staple rug design showcases the best of jute in a small woven textured design. Durable and made for medium traffic, the Mini Boucle rug design is as versatile as its jute fibers. |
| Height | 0.8" |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| Weight | 10 lbs |
| Color | Natural |
| Color Family | Ivory, Natural |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0