Sand Painting Art by Buddy Whitlock
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Sand Painting Art by Buddy Whitlock is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Soft gradients and subtle textures flow through Sand Painting, evoking the calm stillness of natural elements. Enclosed in a champagne gallery frame, it radiates refined tranquility.
Height: 48"
Width: 48"
Depth: 2"
Weight: 10.88 lbs
Width: 48"
Depth: 2"
Weight: 10.88 lbs
Material: Canvas, Poly fiber frame
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 56007569C
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Sand Painting Art by Buddy Whitlock
| SKU | 56007569C |
| Type | Art |
| Category | Accessories |
| Material | Canvas, Poly fiber frame |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Soft gradients and subtle textures flow through Sand Painting, evoking the calm stillness of natural elements. Enclosed in a champagne gallery frame, it radiates refined tranquility. |
| Height | 48" |
| Width | 48" |
| Depth | 2" |
| Weight | 10.88 lbs |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0