Solana Distressed Rug - Blue Natural
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Solana Distressed Rug - Blue Natural is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Perfect by itself or layered with other rug textures, our hand-woven Solana rug is the star of the room. Featuring a modern tribal design and fringe at both ends, this rug will add irresistible charm to any space.
Width: 24"
Depth: 36"
Weight: 5 lbs
Depth: 36"
Weight: 5 lbs
Color: Blue Natural
Color Family: Terracotta/Natural, Ivory Natural, Black Natural, Blue Natural
Color Family: Terracotta/Natural, Ivory Natural, Black Natural, Blue Natural
Material: 80% Jute, 20% Cotton
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 30091390
Category: Accessories
Type: Rugs
Category: Accessories
Type: Rugs
Solana Distressed Rug - Blue Natural
| SKU | 30091390 |
| Type | Rugs |
| Category | Accessories |
| Material | 80% Jute, 20% Cotton |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Perfect by itself or layered with other rug textures, our hand-woven Solana rug is the star of the room. Featuring a modern tribal design and fringe at both ends, this rug will add irresistible charm to any space. |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| Weight | 5 lbs |
| Color | Blue Natural |
| Color Family | Terracotta/Natural, Ivory Natural, Black Natural, Blue Natural |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0