TC Talara Throw 50x70 - Natural/Charcoal
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Bedroom TC Talara Throw 50x70 - Natural/Charcoal is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Keep away the chill with this airy and breathable throw woven from Belgian flax linen and finished with a hand-knotted fringe. Classic wide stripes make this piece suitable for any style while its subtle hue complements most palettes.
Height: 70"
Width: 50"
Depth: 0.25"
Weight: 1.59 lbs
Width: 50"
Depth: 0.25"
Weight: 1.59 lbs
Color: Natural/Charcoal
Material: 90% Linen/10% Cotton
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: V270001
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
TC Talara Throw 50x70 - Natural/Charcoal
| SKU | V270001 |
| Type | Accessories |
| Category | Bedroom |
| Material | 90% Linen/10% Cotton |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Keep away the chill with this airy and breathable throw woven from Belgian flax linen and finished with a hand-knotted fringe. Classic wide stripes make this piece suitable for any style while its subtle hue complements most palettes. |
| Height | 70" |
| Width | 50" |
| Depth | 0.25" |
| Weight | 1.59 lbs |
| Color | Natural/Charcoal |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0