TC Veda 50x70 Throw - Ivory
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Bedroom TC Veda 50x70 Throw - Ivory is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Treat yourself with this handmade throw accented with oversized cotton tassels to enhance any space with a cozy appeal. The classic knit design infuses this piece with a timeless appeal that befits any color scheme and style.
Height: 70"
Width: 50"
Depth: 0.25"
Weight: 2.86 lbs
Width: 50"
Depth: 0.25"
Weight: 2.86 lbs
Color: Ivory
Color Family: Ivory, Sea Fog Blue, Sage
Color Family: Ivory, Sea Fog Blue, Sage
Material: 100% Cotton
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: V250032
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
Category: Bedroom
Type: Accessories, Bedding
TC Veda 50x70 Throw - Ivory
| SKU | V250032 |
| Type | Accessories |
| Category | Bedroom |
| Material | 100% Cotton |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Treat yourself with this handmade throw accented with oversized cotton tassels to enhance any space with a cozy appeal. The classic knit design infuses this piece with a timeless appeal that befits any color scheme and style. |
| Height | 70" |
| Width | 50" |
| Depth | 0.25" |
| Weight | 2.86 lbs |
| Color | Ivory |
| Color Family | Ivory, Sea Fog Blue, Sage |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0