Vander Solid Wood Rectangle Console Table
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Living Room Vander Solid Wood Rectangle Console Table is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Defined by hand-applied reeds of wire-brushed solid wood and FSC Certified Oak Veneer, the Vander console tables feature fluid radius corners. With two finishes option, this inspired design offers timeless craftsmanship and versatility for your space.
Height: 30"
Width: 72"
Depth: 20"
Weight: 152.12 lbs
Distance Between Legs Side Side: 12.5"
Table Top Thickness: 2"-Table Clearance From Floor: 28"
Width: 72"
Depth: 20"
Weight: 152.12 lbs
Distance Between Legs Side Side: 12.5"
Table Top Thickness: 2"-Table Clearance From Floor: 28"
Color: Cream Washed
Color Family: Cream Washed, Tawny Brown
Color Family: Cream Washed, Tawny Brown
Material: Oak Veneer
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 51031763
Category: Living Room
Type: Tables, Console Tables
Category: Living Room
Type: Tables, Console Tables
Vander Solid Wood Rectangle Console Table
| SKU | 51031763 |
| Type | Tables |
| Category | Living Room |
| Material | Oak Veneer |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Defined by hand-applied reeds of wire-brushed solid wood and FSC Certified Oak Veneer, the Vander console tables feature fluid radius corners. With two finishes option, this inspired design offers timeless craftsmanship and versatility for your space. |
| Height | 30" |
| Width | 72" |
| Depth | 20" |
| Weight | 152.12 lbs |
| Color | Cream Washed |
| Color Family | Cream Washed, Tawny Brown |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0