Villa Painting Art by Buddy Whitlock
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Classic Home Accessories Villa Painting Art by Buddy Whitlock is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: Rich textures and soft gradients define Villa Painting, where abstract layers evoke timeless architectural beauty. Framed in a sleek black floating frame, it adds depth and sophistication.
Height: 60"
Width: 40"
Depth: 2"
Weight: 11.33 lbs
Width: 40"
Depth: 2"
Weight: 11.33 lbs
Material: Canvas, Poly fiber frame
Disclaimer: The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products.
SKU: 560077044060BKF
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Category: Accessories
Type: Art, Abstract
Villa Painting Art by Buddy Whitlock
| SKU | 560077044060BKF |
| Type | Art |
| Category | Accessories |
| Material | Canvas, Poly fiber frame |
| Brand | Classic Home |
| Product Description | Rich textures and soft gradients define Villa Painting, where abstract layers evoke timeless architectural beauty. Framed in a sleek black floating frame, it adds depth and sophistication. |
| Height | 60" |
| Width | 40" |
| Depth | 2" |
| Weight | 11.33 lbs |
| Disclaimer | The color of the product might differ due to production and your monitor screen settings. It’s essential to ensure proper color calibration to accurately represent our products. |
View Comparison
0