Ella Fabric Swivel Chair
Available at Crescent House Furniture in Cedar Park, TX
The Bernhardt Interiors Living Room Ella Fabric Swivel Chair is available in the Cedar Park, TX area from Crescent House Furniture. Please request information here or call our store to verify availability.
Have Questions About Our Products or Pricing?
Talk to a Design Specialist Today!
Product Description: A hammered cast aluminum panel supports the curved back on the Ella swivel chair. The chair smoothly moves to showcase the captivating metal design, while a deep upholstered seat provides comfort and a soft texture.
Height: 30"
Width: 27"
Depth: 29"
Seat Height: 17"
Seat Depth: 26"
Specifications: Hammered metal forms a captivatingly unique design in this swivel chair.
Width: 27"
Depth: 29"
Seat Height: 17"
Seat Depth: 26"
Specifications: Hammered metal forms a captivatingly unique design in this swivel chair.
Fabric: 1497-040 Fabric
Disclaimer: Due to differences in screen resolutions, the fabrics and finishes displayed may vary from the actual fabric and finish colors.
SKU: N6513S
Category: Living Room
Type: Chairs
Category: Living Room
Type: Chairs
Ella Fabric Swivel Chair
| SKU | N6513S |
| Type | Chairs |
| Category | Living Room |
| Brand | Bernhardt Interiors |
| Product Description | A hammered cast aluminum panel supports the curved back on the Ella swivel chair. The chair smoothly moves to showcase the captivating metal design, while a deep upholstered seat provides comfort and a soft texture. |
| Height | 30" |
| Width | 27" |
| Depth | 29" |
| Seat Height | 17" |
| Seat Depth | 26" |
| Specifications | Hammered metal forms a captivatingly unique design in this swivel chair. |
| Fabric | 1497-040 Fabric |
| Disclaimer | Due to differences in screen resolutions, the fabrics and finishes displayed may vary from the actual fabric and finish colors. |
View Comparison
0